Aktif24 Blog

BULUTA TAŞINMA VAKTİ

TARİH : 01/08/2018

2015-07-05 01-41-04 Ekran görüntüsü

IT altyapınızı buluta taşıyarak seyahat özgürlüğünüzü elde edin.

 

İşletmelerin şimdi bulutla tanışma zamanı geldi. Birçok bulut teknolojisi ve uygulaması üzerinden hizmet sağlayan kurum ve kuruluşları görmekteyiz. İşletmelerin bulutu kullanması, operasyonlarını uzaktan yönetmesi konusunda çok dinamik ve akılcıl çözümler üreten yazılım ve bilişim şirketlerin bulunmata. Önemli olan arz-talep dengesini en ideal ölçüde karşılayan bulut teknolojisini bulmak.

Neye niye ihtiyacım var ?

Neye ihtiyacınız olduğunu anlamak ve bu ihtiyacı çözecek çözümü seçmek oldukça zor bir karar. Bunun için iş süreçlerinin analiz edilip, ilgili işletmeye yönelik ideal ürün tercih edilmeli ya da özel bir ürün geliştirilerek bulut üzerinden hizmet vermelidir.

Ülkemiz de her geçen gün yeni çözümler üretilmekte , global ve glokal ölçüde hizmet sunulmaktadır. İyi bir analiz sonucunda ürün seçmek , ürünün deneme versiyonlarını kullanıp ihtiyacın karşılandığını tesbit etmek, arkasında sunduğu hizmet adımlarını ve desteğin detayları hakkında incelemede bulunmak v.b. çok ciddi bir şekilde önem arz etmektedir.

Bu tip bir süreci bilişim danışmanı ile kurumsal fayda / maliyet / analiz süreçleri ile değerlendirip en optimum sonuca ulaşmak olasıdır. Aksi takdirde yaşanacak problem ve hatalar işletmenin finansal ve sosyal alanlarında derin yaralar açacaktır. Bu nedenle bilişim danışmanı ile bulut bilişim sistemleri hakkında detaylı bilgi alıp düzenli iş süreçlerine dahil olması gerekmektedir.

İnan Çıplak


"Dünyanın en güç işi birşeyin nasıl yapılacağını bilirken, başka birinin nasıl yapamadığını ses çıkarmadan seyretmektir. "
Mevlana

Yayınlarımızı takip etmek için e-posta adresinizi giriniz.

0(212) 942 8 200